Премиерлига

Сака му донесе победа на Арсенал кај Лидс, топчиите остануваат на врвот (ВИДЕО)

Арсенал ќе остане на лидерската позиција во Премиерлигата откако со минимални 1-0 славеа на гостувањето кај Лидс, стрелец на голот беше Сака. 

Натпреварот само што почна беше прекинат поради пад на системот, судиите не можеа да комуницираат со ВАР собата. По извесно време проблемот беше решен по што мечот продолжи.
 
Клучниот момент се случи во 35. минута кога Сака од странична позиција шутираше и постигна гол за водство и победа на Арсенал од 1-0.
 
Во 64. минута Лидс имаше голема шанса да го израмни резултатот, но Бамфорд промаши пенал.
 
Интересно беше во продолжението од натпреварот кога судијата најпрво досуди пенал за Лидс и му даде црвен картон на Габриел, но по прегледот на ВАР пеналот беше поништен, исто и црвениот картон.
 

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе