Олимписки игри

САД врз Иран го истури гневот од поразот против Франција, Американците победија со 54 разлика (ВИДЕО)

Ѕвездите на САД го победија Иран со речиси двојно поени разлика, славеа со 120-66, сите кошаркари на Американците постигнаа поени. 

САД Олимписките игри ги стартуваа со пораз од Франција, но бесот од тој резултат го исфрлија врз Иран.
 
Американците немаа милост за својот противник и постојано го зголемуваа водството во текот на мечот за на крајот да слават со 120-66.
 
Сите Американци постигнаа поени, а највеќе запиша Лилард, 21, Букер постигна 16, Тејтум 14.
 

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе