Успех на македонскиот тренер

САД на Андоновски го освои трофејот на КОНКАКАФ и обезбеди пласман на ОИ и СП (ВИДЕО)

Женската фудбалска репрезентација на САД триумфираше на КОНКАКАФ првенството кое се одржа во Мексико откако во финалето ја совлада селекцијата на Канада со 1-0. 

Избраничките на македонскиот стручњак, Влатко Андоновски кој е селектор на САД, запишаа уште еден трофеј во нивната историја.
 
Тие во финалето ја совладаа селекцијата на Канада со 1-0 со гол на Алекс Морган од пенал во текот на второто полувреме.
 
На турнирот во Мексико учествуваа осум репрезентации од Северна Америка, Средна Америка и Карибите.
 
Покрај трофејот, овој успех за САД значи и директен пласаман на Олимписките игри во Париз, и место на Светското првенство кое следната година ќе се одржи во Австралија и Нов Зеланд.
 

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе