Серија А

Рутинска победа на Милан, Леао и Жиру ги донесоа трите бода (ВИДЕО)

Милан со 2-0 ја победи Болоња, тоа беше рутински триумф на росонерите кои со овие три бода барем до утре се искачија на врвот во Серија А. 

Милан ја оправда улогата фаворит против Болоња и лесно ги освои трите бода.
 
Во 21. минута по асистенција од Де Кетеларе, Леао постигна гол за водство од 1-0.
 
По 13. минути игра во вториот дел Леао беше во улога на асистент, а погоди Жиру и ги постави конечните 2-0.
 
По три одиграни кола Милан има седум бода колку што имаат и Лацио, Торино и Рома, но росонерите имаат најдобра гол разлика. Дали ќе останат на врвот ќе зависи од мечот меѓу Фиорентина и Наполи.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе