Си тераат мајтап со гигантот од Португалија по одличната партија на Краснодар

Русите го тролаат Порто: Извинeте, ама не прикажуваме филмови за возрасни (ФОТО)

Русите решија да тераат мајтап со Порто откако Краснодар синоќа го освои „Драгао" со 2-3 и обезбеди пласман во плеј-офот од Лигата на шампионите.

Порто, кој редовно учествува во групната фаза од ЛШ, минатата недела триумфираше на гостувањето во Русија со 0-1 и вчера важеше за голем фаворит за прогрес во плеј-офот.

Но Краснодар одлично го отвори мечот на „Драгао“ и на полувреме водеше со високи 0-3. Домаќините во продолжението од натпреварот постигнаа два гола, но тоа не беше доволно за да се избегне елиминација.

Па една руска телевизија реши да си тераат мајтап со гигантот од Португалија и на социјалните мрежи објави: „Се извинуваме, ама немаме лиценца за прикажување на филмови за возрасни. Краснодар го уништи Порто на „Драгао“ во првото полувреме, и преживеа во второто“.

И покрај сите обиди, темата „Закон за јазиците" не „лепи".

Дали ние, луѓето, сакаме да продолжиме да живееме добро и безбедно на оваа планета?

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.