Рушту ја доби битката со коронавирусот, пуштен е од болница

Легендарниот турски голман, Речбер Рушту кој беше во болница со лоша состојба поради коронавирусот, сега е пуштен дома, тешкиот период е зад него. 

Херојот на Турција кој беше еден од најзаслужните што Турција стигна до полуфиналето на Светското првенство во 2002 година, Речбер Рушту ја доби битката со коронавирусот.
 
Откако неговата состојба се влоши, тој десетина дена помина во болница, но сега е пуштен дома.
 
„Колку прекрасен ден, фала му на Бога. Мојот сопруг е пуштен по тешки 11 дена. Не сум потплно среќна бидејќи има многу пациенти во болниците кои во моментов се опоравуваат... ќе продолжам да се молам за сите тие кои се борат за живот под интензивна нега“, напиша сопругата на Рушту на социјалните мрежи.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе