Англичанецот го искритикува Французинот

Руни за Мбапе: Никогаш не сум видел фудбалер со поголемо его

Вејн Руни е згрозен од однесувањето на Килијан Мбапе на почетокот од оваа сезона, вели дека некој треба да го потсети дека на негова возраст Меси имаше четири Златни топки.

Преговорите на Манчестер јунајтед и со Реал Мадрид и со Касемиро имаат прогрес, тие ќе продолжат утре кога веројатно ќе биде донесена конечната одлука.
 
Според Фабрицио Романо, Манчестер јунајтед му понудил на Касемиро долг договор и голема плата, но таа не е двојно поголема како што пишуваат некои.
 
Манчестер јунајтед сака да го има Касемиро како свој играч до мечот со Ливерпул во понеделник. Дури и тој да не стигне да настапи на тој натпревар, клубот смета дека со еден таков трансфер ќе ја подобри атмосферата во тимот која е нарушена по првите две кола.

Безбедноста, енергијата и миграцијата се три приоритети со најголема важност за британските граѓани, така што тие се на и на самиот врв на мојата агенда. Затоа патувам за Прага на средбата со европските лидери.

повеќе

Камбаните бијат поради нашата некадарна дипломатија, која е професионално  одговорна за дебаклот со Договорот со Бугарија, а пред тоа за Преспанскиот договор.

повеќе

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе