555 милиони евра за четири години

Румениге: Се насмеав кога ја видов платата на Меси... морам да му честитам за астрономскиот договор

Претседателот на Баерн Минхен, Карл Хајнц Румениге вели дека „баварците" нема да го ангажира Лео Меси и додава дека добро се насмеал кога ја видел платата на Аргентинецот.

Пред неколку недели, Ел Мундо го објави договорот на Лео Меси со Барселона тежок 555 милиони евра за четири години. Аргентинецот ги одработува последните месеци од овој договор и летоска може да премине во друг клуб. 

Баерн Минхен сигурно нема да биде следна дестинација, претседателот на „баварците“ Карл Хајнц Румениге вели дека тие не можат да си ја дозволат платата. 

„Добро се изнасмеав кога ја видов платата на Меси. Можам само да му честитам бидејќи успеал да си обезбеди астрономски договор“ - вели Румениге во разговор со Кориере дела Сера. 

„Ваквата ситуација со платите мора да се промени“.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе

Програмата за вакцинација во Бугарија може исклучиво да се окарактеризира како фијаско. 

повеќе