Македонецот треба да добие поголема минутажа

Ростов го испрати Тошевски на позајмица во Тамбов

Давид Тошевски до крајот на сезоната ќе го носи дресот на Тамбов, Ростов реши да го прати Македонецот на позајмица за да добие поголема минутажа.

19 годишниот Давид Тошевски минатото лето се пресели во Ростов од редовите на Работнички во трансфер вреден околу 1 милион евра но до овој момент забележа само скромни шест настапи во првенството на Русија, сите од клупата за резерви и без постигнат гол. Па во потрага на поголема минутажа, „жолто-сините“ го испратија Македонецот на позајмица во Тамбов.
 
„Давид Тошевски ќе ја продолжи сезоната во Тамбов. Постигнат е договор за позајмица до крајот на сезоната. Му посакуваме на Давид успешни настапи“ - гласеше известувањето.
 
Тамбов во моментов е на последното место на табелата и се соочува со сериозни финансиски проблеми.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе