По веста дека сакал да ја напушти репрезентацијата

Роналдо за португалската репрезентација: Групата е премногу блиска за да биде срушена од надворешни сили

Кристијано Роналдо реагираше преку социјалните мрежи по веста дека тој се заканил со заминување од Светското првенство откако дознал дека ќе биде резерва против Швајцарија. 

Роналдо испрати порака до сите оние кои пишуваат за негово бунтување по одлуките на селекторот да го седне на клупата.
 
„Група е премногу блиска за да биде срушена од надворешни сили. Нација премногу храбра за да биде исплашена од било кој противник. Тим во вистинска смисла на зборот, кој до крај ќе се бори за сонот! Верувајте во нас! Силна, Португалија!“, напиша Роналдо.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе