ЦР7 сака да одигра шест месеци на „Бернабеу“.

Роналдо во повредениот Бензема гледа шанса за трансфер, се понудил да се врати во Реал Мадрид

Според пишувањата на Спорт, Кристијано Роналдо се понудил на Реал Мадрид, Португалецот сака да ги искористи повредите на Карим Бензема за да направи трансфер.

Се верува дека Кристијано Роналдо нема иднина на Олд Трафорд по интервјуто со Пирс Морган, „ѓаволите“ им дале наредба на адвокатите да го раскинат договорот на Португалецот.

Останува да се види кој ќе биде следниот клуб на напаѓачот, а според пишувањата на Спорт, Кристијано Роналдо се понудил на Реал Мадрид.

ЦР7 сака да ги искористи повредите на Карим Бензема за одново да го облече дресот на „кралевите“ и шест месеци да настапува на „Сантијаго Бернабеу“.

Карим Бензема минатиот месец имаше ограничена минутажа поради повреда, и неговото отсуство веднаш се почувствува, па Реал Мадрид почна да размислува за ангажман на нов голгетер, а дали Кристијано Роналдо ќе биде изборот на Флорентино Перез, ќе покаже времето.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе