Португалецот пред враќање во Премиерлигата

Роналдо веќе разговарал со Гвардиола, ЦР7 го гледа Сити како последна шанса за голем успех

Новинарот Гонсало Лопес вели дека Кристијано Роналдо веќе разговарал со Пеп Гвардиола, ЦР7 го гледа Манчестер Сити како последна шанса за голем успех пред да се пресели во МЛС шампионатот.

Кристијано Роналдо е многу блиску до враќање во Премиерлигата, ЦР7 начелно постигнал договор со Манчестер Сити за двегодишна соработка и плата од 15 милиони евра по сезона.

Новинарот Гонсало Лопес, кој објави дека „Кристијано Роналдо во Манчестер Сити е завршена работа“, откри повеќе информации.

Тој пренесува дека Кристијано Роналдо веќе разговарал со Пеп Гвардиола, и објаснува дека ЦР7 го гледа Манчестер Сити како последна шанса за голем успех пред да се пресели во МЛС шампионатот.

АС пренесе дека Сити го понудил Рахим Стерлинг како дел од трансферот а Јувентус го побарал Габриел Жесус. Според Гонсало Лопез, Макс Алегри пројавил интерес за Бернардо Силва, но фудбалерот преферира трансфер во Шпанија доколку замине од Етихад.

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе