Португалецот не успеа навреме да добие негативен тест

Роналдо уште е позитивен на коронавирус, го пропушта дуелот со Барселона

Ѕвездата на Јуве, Кристијано Роналдо се уште не се опоравил од коронавирусот, последното тестирање не поминало како што посакувал, тој ќе го пропушти мечот од Лигата на шампионите против Барселона. 

Веднаш откако доби позитивен тест во Португалија, брзо се врати во Торино каде што е самоизолиран. Роналдо се надеваше дека навреме ќе добие негативен тест за да настапи против Барса, но тоа не се случи.
 
Италијанските медиуми пишуваат дека Роналдо се уште е позитивен на ковид-19, а тоа значи дека нема да може да игра против Барселона.
 
Правилата на УЕФА велат дека фудбалерот мора да е седум дена негативен пред натпревар во Лигата на шампионите, а мечот меѓу Јувентус и Барселона се игра за шест дена.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе