Убав гест на фудбалерот на Реал Мадрид

Роналдо треба да учи од Модриќ, Хрватот ќе дојде во Париз за да му ја предаде „Златната топка“ на Лео Меси

Лука Модриќ иако не се најде ниту помеѓу 30-мината кандидати за „Златната топка", ќе се појави на церемонијата во Париз за да му ја предаде наградата на Лео Меси.

Хрватот ја прекина доминациајта на Лео Меси и Кристијано Роналдо која траеше десет години и лани се закити со престижната индивидуална награда „Златна топка“. Тогаш, Лео Меси и Кристијано Роналдо разочарани што останаа без трофејот, не се појавија на церемонијата.

ЦР7 и оваа година нема да се појави бидејќи наградата ќе заврши во рацете на Лео Меси. Но за разлика од нив, Лука Модриќ е вистински фудбалски џентлмен. Според пишувањата на Марка, Лука Модриќ ќе присуствува на церемонијата и покрај тоа што не се најде ниту помеѓу 30-мината кандидати.

Весникот пишува дека Лука Модриќ ќе биде во Париз за лично да му ја предаде наградата на Лео Меси.

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.

повеќе

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе