Премиерлига

Роналдо стана најдобриот стрелец во историјата на фудбалот

Со двата гола против Тотнем во првото полувреме, Кристијано Роналдо стана фудбалерот кој постигнал најмногу голови на официјални натпревари, 806. 

Роналдо го помина австрискиот фудбалер Јозеф Бикан на вечната листа и стана фудбалерот со најмногу погодоци на официјални натпревари во историјата на фудбалот. 806 голови комбинирано за клубовите во кои играл и репрезентацијата на Португалија.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе