Навести заминување од Бернабеу

Роналдо со шокантна изјава по крајот на финалето: Ми беше убаво во Мадрид, ќе дадам одговор за неколку дена!

Кристијано Роналдо по последниот свиреж на судијата Мажиќ во финалето од Лигата на шампионите излезе со шокантна изјава со која најави дека заминува од Реал Мадрид

Откако стигна до титулата број 5 во Лигата на шампионите, четврта во дресот на „Кралевите“, ЦР7 даде кратко интервју за беИН Спорт и излезе со изненадувачка изјава. Кристијано Роналдо сугерираше дека заминува од Сантијаго Бернабеу.

„Ми беше убаво во Реал Мадрид, во следните неколку дена ќе дадам одговор на фановите кои секогаш беа на моја страна” – порача Португалецот.

„Сега треба да уживаме во овој момент бидејќи креиравме историја”,

Прашањето е претенциозно, интенционално и суштински погрешно формулирано, не го задоволува т.н. троен тест на единство и е итро, манипулативно и сугестивно.

повеќе

Ако Владата е искрена пред нацијата во своите намери да го сочува националното достоинство на македонскиот народ треба да го сподели оригиналниот текст на амандманските интервенции во Уставот.

повеќе

Настрана од прашањето околу името, зачленувањето во НАТО ќе има реперкусии по нашиот животен стандард, реперкусии кои не смееме да ги занемариме, реперкусии поради кои ниту под уставното име не треба да прифатиме зачленување во НАТО.

повеќе