Португалецот презентира прецизност

Роналдо со нога дава кошеви на тренинг на Јувентус (ВИДЕО)

На тренинг на Јувентус, Кристијано Роналдо ја покажа својата прецизност откако со нога даде кош.

Кристијано Роналдо почна да тренира во центарот на Јувентус. Португалецот долго време беше во својата земја поради коронавирусот, но сега е во Торино и се подготвува за продолжението од сезоната.

Еден интересен момент од вчерашниот тренинг:

Јавното здравје и економијата одат заедно и во време на пандемија, па затоа најдобриот начин да ѝ се помогне на економијата во оваа криза е ако се воведат адекватни рестрикции за пандемијата да се стави под контрола.

повеќе

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе