Серија А

Роналдо со два гола му донесе победа на Јувентус против Каљари (ВИДЕО)

Јувентус со 2-0 го победи Каљари, двата гола беа дело на Кристијано Роналдо во првото полувреме. 

Јувентус ги освите планираните три бода против Каљари, а херој на овој натпревар беше Кристијано Роналдо.
 
Португалецот најпрво погоди во 38. минута за водство од 1-0, а четири минути подоцна го постави и конечниот резултат.
 
Во 69. минута се затресе и мрежата на Буфон, но голот на гостите беше поништен поради офсајд.
 
Претходно Лацио со 2-0 славеше на гостувањето кај Кротоне, Специја и Аталанта одиграа без голови.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе