Роналдо со два гола му донесе победа на Јувентус против Каљари (ВИДЕО)

Јувентус со 2-0 го победи Каљари, двата гола беа дело на Кристијано Роналдо во првото полувреме.

Јувентус ги освите планираните три бода против Каљари, а херој на овој натпревар беше Кристијано Роналдо.

Португалецот најпрво погоди во 38. минута за водство од 1-0, а четири минути подоцна го постави и конечниот резултат.

Во 69. минута се затресе и мрежата на Буфон, но голот на гостите беше поништен поради офсајд.

Претходно Лацио со 2-0 славеше на гостувањето кај Кротоне, Специја и Аталанта одиграа без голови.

Релевантните институции покажуваат неподготвеност да го спроведат долгоочекуваниот попис.

Економската стратегија има за цел да се реализираат можностите на дигиталната трансформација, да се зајакне соработката во областа на климатските промени, енергетскиот сектор, човечкиот развој и безбедноста на храната.

Во време кога турската лира е во историски пад, Турција мора да надмине бројни предизвици за целосно да закрепне од кризата.