Серија А

Роналдо со два гола му донесе победа на Јувентус против Каљари (ВИДЕО)

Јувентус со 2-0 го победи Каљари, двата гола беа дело на Кристијано Роналдо во првото полувреме. 

Јувентус ги освите планираните три бода против Каљари, а херој на овој натпревар беше Кристијано Роналдо.
 
Португалецот најпрво погоди во 38. минута за водство од 1-0, а четири минути подоцна го постави и конечниот резултат.
 
Во 69. минута се затресе и мрежата на Буфон, но голот на гостите беше поништен поради офсајд.
 
Претходно Лацио со 2-0 славеше на гостувањето кај Кротоне, Специја и Аталанта одиграа без голови.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе