Португалецот му оддаде почит на легендарниот фудбалер

Роналдо се прости од Марадона: Остави празнина која никогаш нема да се пополни!

Кристијано Роналдо преку социјалните мрежи му оддаде почит на Диего Марадона кој денеска почина од срцев удар. 

Кристијано Роналдо има големи зборови за Диего Марадона. Португалецот се прости од легендарниот фудбалер.
 
Денес се збогувам со пријател, а светот се збогува со вечен генијалец. Еден од најдобрите досега. Невиден волшебник. Тој заминува прерано, но остави наследство без граници и празнина која никогаш нема да се пополни. Почивај во мир шампионе. Никогаш нема да бидеш заборавен“, напиша Роналдо на социјалните мрежи.

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе