Голем гест на Португалецот

Роналдо се приклучи во борбата со коронавирусот: Хотелите ги претвори во болници

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо решил хотелите во Португалија да ги претвори во болници каде ќе се лекуваат заразените од коронавирусот, ЦР7 исто така ќе ги покрие сите трошоци.

Голем гест на Кристијано Роналдо, фудбалерот активно се приклучи во борбата со коронавирусот. ЦР7 решил неговите хотели во Португалија да се претворат во болници каде ќе се лекуваат заразените од Ковид 19.

Ѕвездата на Јувентус ќе ги покрие сите трошоци за лекувањето, а ќе ги плати и докторите и црлиоѕ друг персонал.

Кристијано Роналдо во моментов е во изолација во родната Мадеира откако неговиот соиграч Даниеле Ругани беше позитивен на коронавирус.

Во петокот, ЦР7 се огласи на социјалните мрежи со емотивно писмо и испрати апел до сите да ги слушаат советите на здравствените организации и да се придржуваат до насоките на властите.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе