Се чека Жорж Мендеш да донесе формална понуда

Роналдо се поздравил со соиграчите, во следните 24 часа потпишува за Манчестер Сити

Кристијано Роналдо утрово се појави во тренинг центарот на Јувентус, но ЦР7 пристигнал само за да се збогува со соиграчите и нема да учествува во тренингот под водство на Макс Алегри.

Медиумите од Италија доцна синоќа пренесоа дека Кристијано Роналдо го испразнил шкавчето, си го собрал работите од соблекувалната и го известил Јувентус дека нема да игра против Емполи овој викенд.

Утрово ЦР7 се појави во тренинг центарот на „старата дама“ во Континаса, но пристигнал само за да се збогува со соиграчите. Новинарот Фабрицио Романо вели дека Португалецот се задржал 40 минути и си заминал. Денеска нема да тренира под водство на Макс Алегри и чека Жорж Мендеш да донесе формална понуда од Манчестер Сити.

Според Скај Италија, Кристијано Роналдо во следните 24 часа треба да потпише за „граѓаните“ и неговото враќање во Премиерлигата да биде официјализирано.

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе