Португалецот зборуваше за својот голем ривал

Роналдо: Сакам еден ден и Меси да дојде во Италија

Милан силно се поврзуваше со ангажман на Златан Ибрахимовиќ и Сеск Фабрегас, директорот на клубот, Леонардо проговори за ваквите информации во медиумите.

Дел од прашањата кои Роналдо ги доби во интервјуто за италијанскиот весник беа и за неговиот најголем ривал во кариерата, Лионел Меси.

„Што се однесува до Меси можеби јас му недостасувам нему. Јас играв во Англија, Шпанија, Италија, Португалија и за мојот национален тим, додека тој се уште е во Шпанија. Можеби јас сум му повеќе потребен... За мене животот е предизвик, го сакам тоа и сакам да ги правам луѓето среќни“, вели Роналдо.

„Сакам Меси да дојде во Италија еден ден. Се надевам дека ќе ги прифаќа предизвиците како мене, но доколку е среќен таму, го почитувам тоа“.

„Тој е фантастичен играч и добро момче, но мене тука не ми недостасува ништо. Ова е мојот нов живот и среќен сум“.

Во услови на партиска деполаризација на граѓаните, политичките елити во Македонија треба да пристапат кон помирување и ненасилно решавање на сите меѓусебни конфликти, за земјата да не се врати на патот на поделба.

повеќе

Помина веќе еден месец од објавувањето на документите на Викиликс на кои сите прочитавме дека Никола Димитров бил „заштитен извор на информации“ на САД. Засега, од обвинителството нема никаков одговор.

повеќе

Неопходно е да се надминат бариерите кои во моментов се присутни во регулаторната, политичката, финансиската и пазарната рамка и кои го кочат напредокот кон обновливите извори на енергија.

повеќе