Разочарување за Португалецот

Роналдо прв пат во својата кариера загуби две финалиња по ред

Марсело Брозовиќ е блиску до договор со Интер за нов договор, клубот се обидува да ја тргне откупната клаузула што ја има Хрватот. 

Роналдо не ни шутираше пенал, тој требаше да изведува во последната, петта серија, но Јувентус не успеа да дојде до неа откако Дибала и Данило не реализираа.

Кристијано Роналдо претходно го загуби и Супер Куп мечот во декември кога Јувентус беше поразен од Лацио со 3-1. За прв пат во кариерата Португалецот губи две финалиња по ред.

Џиџи Буфон не успеа да го стигне Роберто Манчини со шест титули во Купот на Италија, тој остана на пет колку што има и Горан Пандев.

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе