Серија А

Роналдо промаши пенал, Јувентус одигра само 1-1 против Аталанта (ВИДЕО)

Јувентус одигра само 1-1 против Аталанта, избраниците на Пирло можат да жалат откако пропуштија неколку добри прилики, Роналдо промаши од белата точка.

Јувентус испушти два бода против Аталанта, домаќините имаа неколку добри прилики да слават, најзрелата беше обидот на Кристијано Роналдо од белата точка, но голманот Голини беше извонреден.

Откако Мората се избрука и проба мангупски со пета да ја затресе мрежата на гостите, резултатот го отвори Киеза, Италијанецот прекрасно погоди во аголот од врвот на шеснаесетникот.

По десетина минути игра во продолжението од мечот, Фројлер возврати со иста мера, биеше неодбранливо под пречката за 1-1.

Јувентус веднаш имаше прилика да се врати во предност, Киеза прелесно падна во шеснаесетникот, но судијата досуди најстрога казна. Сепак Роналдо не реализираше од белата точка, голманот Голини го процесни ЦР7 и одбрани.

„Старата дама“ продолжи со притисокот, Мората се најде во идеална прилика но Голини повторно интервенираше извонредно и ја сочува мрежата.

Аталанта исто така се закани преку Ромеро и Гомез, но Шчесни беше на висината на задачата и не дозволи да биде совладан по втор пат.

Во САД и некои други земји, припадниците на загрозените расни и етнички малцинства имаат пократок животен век од просечниот, и поради тоа не се доволно застапени меѓу оние за кои најмногу се очекува дека ќе починат од ковид-19.

повеќе

Предвидувањата за тоа дека ќе дојде денот кога Бугарија ќе ги искористи пасошите кои Софија така лесно им ги даваше на македонските државјани почнуваат да се остваруваат.

повеќе

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе