Манчестер јунајтед

Роналдо пристигна во тренинг центарот на Јунајтед, ја имаше првата средба со Солшер (ФОТО)

Кристијано Роналдо се појави во тренинг центарот на Манчестер јунајтед и ја имаше првата средба со Оле Гунар Солшер. 

Роналдо е суспендиран за натпреварот на Португалија против Азербејџан, па порано од предвиденото се појави во Манчестер јунајтед.
 
Роналдо прво се сретна со Оле Гунар Солшер во неговата канцеларија, а потоа се поздрави со фудбалерите на Јунајтед кои немаат репрезентативни обврски и го одработуваа денешниот тренинг.
 
Дебито на Роналдо се очекува да биде веќе во сабота кога Манчестер јунајтед го пречекува Њукасл на Олд Трафорд.
 

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе

Опонентите на академик Блаже Ристовски во Македонија го квалификуваа како националист, во белградскитe кругови  го именуваа како „бугарофил“, а во Бугарија го нарекуваа „Југословен“ и „србокомунист“. А тој си остана ист, исправен пред нападите и секогаш подготвен да им одговори на критичарите.

повеќе

Ентузијазмот во првите месеци од годинава во врска со масовната вакцинација беше таков што Србија во март беше прва меѓу европските држави според бројот на граѓани што примија втора доза на милион жители. 

 

повеќе