Серија А

Роналдо прегрна фан, го нокаутираше Кедира и на крај го реши Сасуоло со својот 18. гол во Серија А (ФОТО и ВИДЕО)

Кристијано Роналдо имаше интересна вечер на „Мапеи", ЦР7 најпрво прегрна еден фан кој влезе на теренот, потоа го нокаутираше Кедира со силен шут во глава за на кра да погоди и ја осигура победата на Јувентус.

„Старата Дама“ со три бода се врати од гостувањето кај Сасуоло, Кедира, Кристијано Роналдо и Џан стрелаа за победа од 0-3.

ЦР7 имаше интересна вечер на „Мапеи“. Португалецот најпрво прегрна еден фан кој влезе на теренот, а потоа неконтролирано биеше и го нокаутираше Кедира откако топката заврши во лицето на Германецот, кој подоцна мораше да биде повлечен од игра.

Точка на настапот Кристијано Роналдо стави во 70. минута кога по еден корнер ја затресе мрежата на домаќините за својот 18. гол во Серија А оваа сезона. Напаѓачот реши овој погодок да го прослави во стилот на Дибала со маска на лицето и да му го посвети на својот колега од форот кој има лоша сезона и не се снаоѓа најдобро покрај ЦР7.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе