Серија А

Роналдо прегрна фан, го нокаутираше Кедира и на крај го реши Сасуоло со својот 18. гол во Серија А (ФОТО и ВИДЕО)

Кристијано Роналдо имаше интересна вечер на „Мапеи", ЦР7 најпрво прегрна еден фан кој влезе на теренот, потоа го нокаутираше Кедира со силен шут во глава за на кра да погоди и ја осигура победата на Јувентус.

„Старата Дама“ со три бода се врати од гостувањето кај Сасуоло, Кедира, Кристијано Роналдо и Џан стрелаа за победа од 0-3.

ЦР7 имаше интересна вечер на „Мапеи“. Португалецот најпрво прегрна еден фан кој влезе на теренот, а потоа неконтролирано биеше и го нокаутираше Кедира откако топката заврши во лицето на Германецот, кој подоцна мораше да биде повлечен од игра.

Точка на настапот Кристијано Роналдо стави во 70. минута кога по еден корнер ја затресе мрежата на домаќините за својот 18. гол во Серија А оваа сезона. Напаѓачот реши овој погодок да го прослави во стилот на Дибала со маска на лицето и да му го посвети на својот колега од форот кој има лоша сезона и не се снаоѓа најдобро покрај ЦР7.

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе

Без оглед на политичката заднина на случајот за изнудување, владата во Скопје мора да се фокусира на темелна истрага наместо на ограничување на штетата.

повеќе