Мендеш работи на голем трансфер

Роналдо подготвен да се откаже од милиони за да се врати во Манчестер јунајтед?!

Според пишувањата на Газета дело Спорт, Кристијано Роналдо е подготвен да се откаже од десетици милиони за одново да го облече дресот на „црвените ѓаволи".

Јувентус има разочарувачка сезона, „бјанконерите“ беа елиминирани од Порто во осминафиналето од Лигата на шампионите а се на добар пат и да го загубат Скудетото и да биде прекината доминацијата во Серија А.

Па често се пишува за иднината на првата ѕвезда Кристијано Роналдо, медиумите постојано најавуваат негово заминување и покрај тоа што раководството на клубот инсистира дека напаѓачот е дел од плановите за следната сезона.

По изјавата на Флорентино Перез дека Реал Мадрид нема намера да го врати ЦР7, Газета дело Спорт сега пишува за преселба на Кристијано Роналдо во Манчестер јунајтед, каде Оле Гунар Солшер неодамна ги отвори вратите.

Весникот вели дека Португалецот е подготвен да се откаже од многу милиони за одново да го облече дресот на „црвените ѓаволи“, но нема да прифати плата помала од 20 милиони евра (во моментов заработува околу 31 милион евра).

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе