ЦР7 е пред трансфер

Роналдо почна да ги сели автомобилите од Торино, нов знак дека заминува од Јувентус (ВИДЕО)

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо почнал да ја сели својата богата колекција автомобили од Торино, па ова само ги подгреа шпекулациите за негово заминување по крајот на сезоната.

За иднината на Кристијано Роналдо има голем број гласини, често се пишува дека ЦР7 ќе го напушти Јувентус. Неодамна неговата мајка изјави дека ќе го убеди да се врати во Спортинг, но Жорж Мендеш веднаш ја отфрли оваа можност.

Дека нешто сепак се подготвува сведочи видеото кое го објави Пер Семпре Калчо. Кристијано Роналдо почнал да ја сели својата богата колекција автомобили од Торино, на видеото се гледа како автомобили се товарат во камион.

Камионот е од Родо Карго, позната транспортна компанија од Лисабон.

Тоа што автомобилите во 2018 беа преселени во Торино беше огромен знак дека Кристијано Роналдо потпишува за Јувентус. Па тоа што гаражата сега се празни, може да се протолкува како сигнал дека ЦР7 заминува.

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе

„И, ако милееме ние за својата Татковина, ако во нас има барем капка македонска крв, ако во нас останала искра благороден патриотизам, овојпат треба да се впрегнеме, за да понесеме дел од тежината на едно дело и од жестокото величие на една епоха“.

повеќе