Сака беспари да замине од Манчестер јунајтед

Роналдо побарал раскин на договорот

Според пишувањата на Дејли Мејл, Кристијано Роналдо побарал од Манчестер јунајтед да биде ослободен од договорот и беспари да замине од Олд Трафорд.

Кристијано Роналдо во вторникот се врати во Манчестер и имаше средба со раководството на клубот, Португалецот ја искористил оваа прилика за уште еднаш да побара трансфер.

Според пишувањата на Дејли Мејл, напаѓачот не само што сака да го напушти Олд Трафорд, побарал да замине беспари.

Кристијано Ронало предложил да биде ослободен од финалната година од договорот вреден преку 500.000 фунти.

Ставот на Манчестер јунајтед останува непроменет, тие не сакаат да го продадат Кристијано Роналдо, ниту пак некој ги котактирал и се распрашувал за ангажман на Португалецот.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе