„Тајмс“ тврди

Роналдо побарал од Манчестер јунајтед да замине

Според реномираниот англиски весник „Тајмс“, Кристијано Роналдо сака да си замине од Манчестер јунајтед и го побарал тоа од клубот. 

Медиумот тврди дека Роналдо побарал од клубот да го пушти доколку до нив дојде понуда за неговите услуги.
 
Роналдо е незадоволен од активностите на Манчестер јунајтед во преодниот рок, смета дека тимот не покажува слична амбиција на конкурентите од Премиерлигата кои веќе на големо се засилуваат.
 
Според обложувалниците, Рома е фаворит за потписот на Роналдо, втор кандидат е Челси, а се споменуваат и Баерн Минхен и Спортинг Лисабон.

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе