„Тајмс“ тврди

Роналдо побарал од Манчестер јунајтед да замине

Според реномираниот англиски весник „Тајмс“, Кристијано Роналдо сака да си замине од Манчестер јунајтед и го побарал тоа од клубот. 

Медиумот тврди дека Роналдо побарал од клубот да го пушти доколку до нив дојде понуда за неговите услуги.
 
Роналдо е незадоволен од активностите на Манчестер јунајтед во преодниот рок, смета дека тимот не покажува слична амбиција на конкурентите од Премиерлигата кои веќе на големо се засилуваат.
 
Според обложувалниците, Рома е фаворит за потписот на Роналдо, втор кандидат е Челси, а се споменуваат и Баерн Минхен и Спортинг Лисабон.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе