Напаѓачот имал понуда од ривал

Роналдо побарал од Манчестер јунајтед да одреди трансфер цена

Медиумите од Англија пренесуваат дека Кристијано Роналдо побарал од Манчестер јунајтед да одредат трансфер цена, напаѓачот наводно имал понуда од ривал.

Кристијано Роналдо и неговиот агент Жорж Мендеш оваа недела имаа средби со раководството на Манчестер јунајтед со цел да се најде решение за иднината на Португалецот, кој сака да го напушти Олд Трафорд.

Како што пренесува Сан, Кристијано Роналдо ги известил „ѓаволите“ дека има понуда од ривалски клуб и побарал да биде одредена трансфер цена за да може зделката да се комплетира.

Сан не открива информации за клубот кој сака да го ангажира Кристијано Роналдо и само додава дека одговорот на Манчестер јунајтед бил негативен, клубот стои на ставот дека нема да го продаде Португалецо

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе