Аргентинецот ја одработува последната година од договорот со ПСЖ

Роналдо побарал од Јувентус да го ангажира Ди Марија

Кристијано Роналдо сака одново да игра со Анхел Ди Марија, медиумите од Италија пренесуваат дека ЦР7 побарал од Јувентус да го ангажира Аргентинецот.

Анхел Ди Марија ја одработува последната година од договорот со ПСЖ и нема никаков абер за продолжување на соработката.

Се шпекулира дека неговиот агент, Жорж Мендеш остварил контакт со Интер и се водат дискусии за тригодишен договор.

Но плановите на „нероаѕурите“ ги мати Кристијано Роналдо, кој четири години играше покрај Аргентинецот во Реал Мадрид. Наводно ЦР7 побарал од раководството на Јувентус да го ангажира Анхел Ди Марија.

Останува да се види каква ќе биде иднината на Анхел Ди Марија, доколку не пронајде согласност со ПСЖ за нов договор, веќе во јануари може да постигне пред-договор со друг клуб и за беспари да направи трансфер по крајот на сезоната.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе