Роналдо останува во Португалија, таму ќе биде во изолација

Кристијано Роналдо ќе остане во Португалија додека не стивне коронавирусот во Италија, таму ќе го издржува периодот на изолација.

Брзо по натпреварот против Интер, Роналдо отпатува во Португалија на посета кај неговата мајка која имаше удар пред помалку од десет дена.
 
Во меѓувреме коронавирусот пламна уште повеќе во Италија, а неговиот соиграч Ругани беше првиот фудбалер позитивен на КОВИД-19 од Серија А.
 
Целиот тим на Јувентус, стручниот штаб и луѓето во клубот ќе одат во 14 дневна изолација, но Роналдо нема да биде во Торино.
 
Тој ќе остане во Португалија каде ќе треба да ја помине изолацијата, а во Италија ќе се врати откако ќе коронавирусот ќе стивне.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе