Ново сценарио за иднината на ЦР7

Роналдо останува во Јувентус до 2022, а потоа се враќа во Спортинг

Новинарот Клаудио Раимонди пренесува дека Кристијано Роналдо сака во целост да го одработи договорот со Јувентус а потоа да се врати во Спортинг Лисабон и да ја заврши кариерата онаму каде што ја започнал.

Во последно време често се пишува за иднината на Кристијано Роналдо, се говори дека летоска ќе замине од Јувентус. Шпекулациите велат дека тој е подготвен да се откаже од десетици милиони евра за одново да го облече дресот на Манчестер јунајтед, а како опција се посочува и ПСЖ.

Новинарот Клаудио Раимонди од Спортмедиасет сега излезе со ново сценарио, вели дека ЦР7 сака во целост да го одработи договорот со Јувентус и потоа со 2022 да се врати во Спортинг Лисабон.

Кристијано Роналдо ќе стави потпис на двегодишен договор со „лавовите“ и ќе ја заврши кариерата онаму каде што ја започна.

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе