Ново сценарио за иднината на ЦР7

Роналдо останува во Јувентус до 2022, а потоа се враќа во Спортинг

Новинарот Клаудио Раимонди пренесува дека Кристијано Роналдо сака во целост да го одработи договорот со Јувентус а потоа да се врати во Спортинг Лисабон и да ја заврши кариерата онаму каде што ја започнал.

Во последно време често се пишува за иднината на Кристијано Роналдо, се говори дека летоска ќе замине од Јувентус. Шпекулациите велат дека тој е подготвен да се откаже од десетици милиони евра за одново да го облече дресот на Манчестер јунајтед, а како опција се посочува и ПСЖ.

Новинарот Клаудио Раимонди од Спортмедиасет сега излезе со ново сценарио, вели дека ЦР7 сака во целост да го одработи договорот со Јувентус и потоа со 2022 да се врати во Спортинг Лисабон.

Кристијано Роналдо ќе стави потпис на двегодишен договор со „лавовите“ и ќе ја заврши кариерата онаму каде што ја започна.

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе