ЦР7 ги загуби нервите по крајот на натпреварот

Роналдо од земја лупна телефон на навивач на Евертон, па се извини и го покани на гости (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо направи инцидент на „Гудисон", по крајот на мечот од земја лупна телефон на навивач на Евертон, ЦР7 подоцна се извини и го покани лицето да гледа натпревар на „Олд Трафорд".

„Ѓаволите“ имаа уште еден фрустрирачки натпревар, загубија со 1-0 на гостувањето кај Евертон, кој прилично се мачи со формата и се бори за опстанок.

По крајот на натпреварот, Кристијано Роналдо беше обвинет дека на патот кон соблекувалната, од земја лупнал телефон на навивач на Евертон.

На социјалните мрежи се појави и видео од инцидентот, на кратка снимка, ЦР7 се наведнува и се слуша кршење и пцовка од трибината.

Манчестер јунајтед отвори истрага, а ЦР7 се огласи на социјалните мрежи за да се извини и да го покани на гости навивачот на Евертон.

„Не е лесно да се справите со емоциите во тешки моменти како овие низ кои поминуваме. Без разлика на се, секогаш треба да покажеме почитување, трепение и да бидеме пример за младите кои го обожаваат фудбалот“ - напиша Роналдо на Инстаграм.

„Сакам да се извинам за моето однесување, ако е можно, сакам да го поканам навивачот да гледа натпревар на Олд Трафорд како знак на фер-плеј и спортски дух“.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе