Тој е само вториот играч со 100 или повеќе голови за национален тим

Роналдо од слободен удар го постигна 100. гол за Португалија (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо со прекрасен гол од слободен удар донесе водство за Португалија на гостувањето кај Шведска, ова беше негов јубилеен 100. гол за националниот тим. 

Роналдо вечерва го постигна 100. гол за репрезентацијата на Португалија, тоа беше прекрасен погодок од слободен удар.
 
Тој стана само вториот фудбалер во историјата на фудбалот со постигнати 100 или повеќе голови за националниот тим, пред него е само Али Даеи од Иран со 109 голови. Се чини дека нема да помине долго додека Роналдо избие на првото место.
 

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе