Утре ќе биде пуштен

Роналдо од болница им се заблагодари на фановите за поддршката

Легендарниот бразилски напаѓач, Роналдо ја испрати првата порака до фановите од болницата каде е хоспитализиран поради пневмонија.

Денеска се појавија вестите за Роналдо кои го загрижија фудбалскиот свет, но нема простор за паника, тој е добар и уште утре ќе биде пуштен на домашно лекување.
 
„Пријатели, имав навистина непријатен напад на грип додека сум тука на Ибица и во петокот требаше да отидам во Болница, но сега се е во ред. Утре ќе бидам пуштен и ќе се вратам дома. Ви благодарам на сите за вашата љубов и љубезни пораки“, напиша Роналдо на својот твитер профил.

Лидерството на опозициската ВМРО-ДПМНЕ мора да излезе јавно, на прес конференција, заедно со сите пратеници, и да објават прекин на секакво понатамошно учество во дискусија на собраниската седница.

повеќе

Според Агенцијата за вработување, најмногу невработени има меѓу дипломираните правници, економисти, професори по одделенска настава на македонски и албански јазик и социјални работници. 

повеќе

Република Македонија треба да понуди законска можност за реализација на правото на приватен и семеен живот за истополовите партнери.

повеќе