Лига Европа

Роналдо никако да даде гол, промашува и неверојатни шанси (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 3-2 победи на гостувањето кај Омонија, Кристијано Роналдо ги одигра сите 90 минути, имаше шанси, но не успеа да постигне гол. 

Манчестер јунајтед губеше со 1-0 по првото полувреме, а во вториот дел два гола даде Рашфорд, еден Марсијал за водство од 3-1, конечниот резултат беше 3-2 за англискиот тим.
 
Кристијано Роналдо го одигра целиот натпревар, имаше неколку шанси, а ова беше најголемата:
 
 
На Португалецот во досегашниот дел од сезоната ништо не му оди, ова е неговиот најлош период од кариерата.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе