Лига Европа

Роналдо никако да даде гол, промашува и неверојатни шанси (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со 3-2 победи на гостувањето кај Омонија, Кристијано Роналдо ги одигра сите 90 минути, имаше шанси, но не успеа да постигне гол.

Манчестер јунајтед губеше со 1-0 по првото полувреме, а во вториот дел два гола даде Рашфорд, еден Марсијал за водство од 3-1, конечниот резултат беше 3-2 за англискиот тим.

Кристијано Роналдо го одигра целиот натпревар, имаше неколку шанси, а ова беше најголемата:

На Португалецот во досегашниот дел од сезоната ништо не му оди, ова е неговиот најлош период од кариерата.

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.