По мечот со Џенова

Роналдо нервозен удирал по ѕидот од соблекувалната

„Газета дело Спорт“ пишува дека Кристијано Роналдо бил фрустриран по мечот со Џенова без разлика на победата и нервозно удирал по ѕидот од соблекувалната и не зборувал. 

Јувентус синоќа ја победи Џенова со 3-1, Роналдо не се запиша во листата на стрелците, а по триумфот бил нервозен.
 
Во второто полувреме од мечот на теренот тој изгледаше нервозно и им се жалеше на соиграчите што не му асистираат.
 
По крајот на мечот Роналдо фрустрирано тргна кон соблекувалната и го фрли дресот кој веднаш го собра едно од децата кои собираат топки.
 
А „Газета дело Спорт“ информира дека нервозата на Роналдо продолжила и во соблекувалната, тој удирал по ѕидот и не зборувал со никој.
 

Кусокот во глобалното производство на вакцини против КОВИД-19 може да се надомести доколку на производителите ширум светот им се даде пристап до потребната технологија и знаење. 

повеќе

Европа е решена да се ослободи од меката моќ на Москва (енергенсите), а и на дипломатско поле сака да и стави до знаење дека и за неа ќе има „црвени линии“. 

повеќе

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе