Го известил клубот

Роналдо нема да се појави на денешниот тренинг на Манчестер јунајтед

Кристијано Роналдо ќе го пропушти денешниот прв тренинг на Манчестер јунајтед од новата сезона, официјално поради семејни причини. 

Роналдо го известил Манчестер јунајтед дека поради семејни причини нема да биде дел од денешниот прв тренинг на тимот.
 
Клубот го прифатил неговото објаснување.
 
Во Манчестер јунајтед се свесни за незадоволството на Кристијано Роналдо од амбициите на клубот. Тој побара да замине, а тие инсистираат дека не е за продажба и дека е дел од проектот за следната сезона.
 
Во меѓувреме агентот на Роналдо, Жорж Мендеш му бара нов клуб на Португалецот.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе