Пресврт

Роналдо не е предавник, Португалецот се враќа во Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Ситуацијата се промени, Кристјано Роналдо е поблиску до враќање во Манчестер јунајтед откако заминување во Манчестер Сити. 

Ако до утринава изгледаше дека Кристијано Роналдо ќе изврши предавство и ќе стане играч на Манчестер Сити, сега се чини дека Португалецот ќе биде херој и ќе се врати во Манчестер јунајтед.
 
Дел од навивачите на Јунајтед палеа и дресови од Роналдо, но изгледа дека ќе купат нови со неговото презиме.
 
Последните информации велат дека Јунајтед доцна синоќа стапиле во контакт со агентот на Роналдо, Жорж Мендеш и ситуацијата се променила.
 
Манчестер јунајтед подготвува официјална понуда до Јувентус која наскоро ќе биде испратена, а Сити се откажале од намерата да го ангажираат Португалецот.
 
Според Фабрицио Романо, Кристијано Роналдо му рекол на својот агент Жорж Мендеш дека е подготвен за враќање на Олд Трафорд. Манчестер јунајтед во наредните часови ќе му испрати двегодишен договор на Роналдо.
 
Таквиот развој на настаните го сугерира и Рио Фердинанд кој најпрво објави неколку точки и меме од Леонардо Ди Каприо, а потоа точките и себеси.
 
Се подготвува голем камбек на Кристијано Роналдо во Манчестер јунајтед.
 

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе