Португалецот е во центарот на вниманието

Роналдо не е повреден, ќе игра за Португалија

Селекторот на Португалија, Фернандо Сантош потврди дека Кристијано Роналдо ќе игра на престојните квалификациски натпревари за ЕП 2020. 

Роналдо е во центарот на вниманието во Италија откако нервозно ја прифати замената на Маурицио Сари. Дури и го напушти стадионот пред да заврши мечот.
 
Од Јувентус имаше став дека Роналдо игра со болка во коленото, но Сантош вели дека тој ќе игра за Португалија.
 
„Сите сакаат да зборуваат за него бидејќи тој е најголемиот фудбалер во светот. Кристијано е тука, беше повикан, здрав е и ќе игра“, потврди селекторот.

Државниот врв на Србија, вклучително и група лекари кои ја предводат борбата против ширењето на вирусот корона, во најмала рака го игнорираа влошувањето сè додека не заврши гласањето.

повеќе

Како Босна и Херцеговина се справи и се уште се справува со кризата предизвикана од пандемијата? Зошто немавме единствен кризен штаб на ниво на држава? 

повеќе

На 2 јуни во Црна Гора беше прогласен крај на епидемијата. Од првиот бран, земјата излезе со следниот биланс: 324 заразени и 9 починати лица.

повеќе