Манчестер јунајтед

Роналдо: Нашите фанови заслужуваат многу подобро од ова (ФОТО)

Кристијано Роналдо се огласи преку социјалните мрежи по дебаклот кој го доживеа Манчестер јунајтед од Ливерпул на Олд Трафорд.

Манчестер јунајтед вчера беше поразен од Ливерпул на свој терен како никогаш досега. Загуби со 5-0, а можеше да биде и полошо.

Дел од навивачите на Манчестер јунајтед почнаа да си заминуваат уште на половина час пред крајот на мечот.

Роналдо ветува дека ќе биде подобро, но засега станува само полошо.

„Понекогаш резултатот не е оној за кој се бориме. Понекогаш тој не е таков каков што сакаме. И тоа зависи од нас, само од нас, бидејќи нема никој друг кој треба да се обвини. Нашит фанови уште еднаш беа неверојатни во нивната постојана поддршка. Тие заслужуваат подобро од ова, многу подобро и наш е да го испорачаме тоа. Тоа треба да го направиме сега“, напиша Роналдо.

Во следниот меч Манчестер јунајтед му гостува на Тотнем, дуелот се игра во сабота од 18:30 часот.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Првичната реакција на голем број држави кога се појави новата варијанта на ковид-19 вирусот за забрана на патувањето од Јужна Африка и од соседните држави, иако истиот веќе се има проширено, е очајна мерка. Всушност, државите можеби се и подобро подготвени отколку што мислат за што и да следи.

повеќе

Со неколку геополитички шаховски потези, Кина докажа дека не секогаш оружјето и војните се единствениот начин за глобална доминација.

повеќе

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе