Португалецот ќе настапи против нашиот Столе Димитриевски

Роналдо најави дека се враќа во тимот на Манчестер јунајтед: Во недела ќе игра кралот!

Кристијано Роналдо на социјалните мрежи остави коментар со кој најави дека се враќа во тимот на Манчестер јунајтед и во недела ќе игра против Рајо Ваљекано.

Кристијано Роналдо не се пријави на стартот од подготовките за новата сезона, официјалното соопштение беше дека Португалецот отсуствува поради семејни причино, но медиумите силно шпекулираа дека напаѓачот сака да замине од Олд Трафорд.

ЦР7 во вторникот се појави во тренинг центарот на „ѓаволите“, но во придружба на својот агент и одново се пишуваше дека тој побарал да замине.

Кристијано Роналдо не се најде во составот на Манчестер јунајтед за утрешниот пријателски натпревар против Атлетико Мадрид, но се чини дека напаѓачот ќе игра против Рајо Ваљекано и нашиот Столе Димитриевски еден ден подоцна.

Во коментар на социјалните мрежи, Кристијано Роналдо порача: „Во недела ќе игра кралот!“.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе