Премиерлига

Роналдо му го продолжи животот на Солшер, Манчестер јунајтед го победи Тотнем (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со убедливи 3-0 победи на гостувањето кај Тотнем, а играч на мечот беше Кристијано Роналдо кој даде гол и имаше асистенција. 

По дебаклот од Ливерпул, раководството на Манчестер јунајтед реши да му даде уште една шанса на Оле Гунар Солшер, и Норвежанецот ја искористи.
 
Најзаслужен за денешната победа над Тотнем е Кристијано Роналдо.
 
Во 39. минута по убава асистенција од Бруно Фернандеш, Роналдо погоди со волеј за водство на Манчестер јунајтед од 1-0.
 
Во 64. минута Роналдо асистираше до Кавани кој реализираше за сигурна предност од 2-0.
 
Конечниот резултат го постави Рашфорд во 64. минута.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе